Vätternpotatis

Vätternpotatis ligger vackert beläget i Forsby utanför Ödeshög i Östergötland. Alldeles intill riksväg 50 vid Vättern.

Besöks- och postadress:
Vätternpotatis AB
599 93 Ödeshög
Tel: 0144-155 00
Fax: 0144-330 12

Order:
order@vatternpotatis.se

Anbud:
anbud@vatternpotatis.se

Kontaktpersoner – Order, försäljning

Jenny Syrén

Order/kundservice

Tel dir: 0144-155 00
jenny.syren@vatternpotatis.se

Benita Lundström

Distriktsansvarig säljare

Roger Lien

Distriktsansvarig säljare

Mobil: 073-512 59 08
roger.lien@vatternpotatis.se

Christer Ädehl

Distriktsansvarig säljare

Mobil: 073-512 38 67
christer.adehl@vatternpotatis.se

Kontaktpersoner

Erik Pettersson

VD

Johan Lavesson

Fabrikschef

Tel dir: 0144-155 00
johan.lavesson@vatternpotatis.se

Karin Almstedt

Miljö- kvalitetschef

Tel dir: 0144-155 03
karin.almstedt@vatternpotatis.se

Liselott Häll

Anbud/HR

Tel dir: 0144-155 01
liselott.hall@vatternpotatis.se

Martin Ceder

Råvara, Inköp

Mobil: 0144-155 22
martin.ceder@vatternpotatis.se

Anton Samuelsson

Service & Underhåll

Tel dir: 0144-155 08
Mobil: 076-492 10 74
anton.samuelsson@vatternpotatis.se

Piong Tseng

Ekonomi

Tel dir: 0144-155 09
pion.tseng@vatternpotatis.se